Хамилтън срещу "проклятието" на старт №300

Утре 7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън ще запише своя старт №300 в спорта. Впечатляващо постижение, което идва с неприятна статистика – до момента няма пилот в историята на Формула 1, който да е спечелил победа, след като преминал границата от 300 състезания.

От Sky Sports запитаха Хамилтън какво мисли по въпроса в началото на състезателния уикенд, но се оказа, че Люис не си брои съвсем точно стартовете и пилотът остана изненадан, че точно сега достига тази сериозна бройка.

Досега петима пилоти са записали над 300 старта, като начело в класирането е последният световен шампион на Ферари Кими Райконен с 350 състезания, но Фернандо Алонсо, който има 345 досега, ще го задмине до края на сезона. Другите в този клуб са Рубенс Барикело (323), Михаел Шумахер (307) и Дженсън Бътън (306).

Хамилтън: По-назад сме в сравнение с Австрия

От петимата само Барикело не беше световен шампион, когато стигна до старт №300 и също така и петимата към този момент вече не караха в отбора, с който бяха постигнали най-големите си успехи в спорта.