Осиек се доближи до мач с Ботев

Осиек (Хърватия) спечели с 2:1 като гост срещу Кизилжар (Казахстан) в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Победителят от двата двубоя е евентуален съперник на Ботев Пловдив в следващия рунд на елиминациите. "Канарчетата" завършиха наравно 0:0 с АПОЕЛ Никозия в сряда на стадион "Васил Левски".

Осиек поведе в 58-та минута с гол на Михрет Топчагич, а 11 по-късно бразилецът Мартинс от състава на домакините бе изгонен от игра с втори жълт картон. Ласло Клайнхайслер покачи на 2:0 за Осиек в 76-та минута и Кизилжар върна едно попадение в 84-та, след като Дарко Неяшмич си отбеляза автогол.