Бергер видя предимство за Верстапен в дуела с Леклер

От началото на сезон 2022 във Формула 1 Макс Верстапен и Шарл Леклер са двамата водещи пилоти на стартовата решетка, като само множеството проблеми за монегаска и Ферари позволиха на световния шампион да се откъсна с 38 точки напред.

Верстапен и Леклер спечелиха девет от първите 11 старта за годината (6 за Верстапен, 3 за Леклер), докато техните съотборници Серхио Перес и Карлос Сайнц също триумфираха по веднъж. Добрата новина за Леклер е, че Ферари спечели последните две състезания във Великобритания и Австрия, което му позволи да стопи част от пасива си спрямо пилота на Ред Бул.

Според бившия пилот във Формула 1 Герхард Бергер обаче Верстапен си остава големият фаворит за спечелването на втора поредна световна титла. Според австриеца цялостното представяне на световния шампион в състезанията и тяхното контролиране е неговото голямо предимство спрямо Леклер.

„Леклер ме впечатли със своя талант, със своята скорост в една обиколка, той се представя много, много добре. Но в състезанията аз виждам предимство за Макс. Той е страхотен в цялото състезание, използва всяка възможност.

Доктор Марко откри една грешка на Верстапен

„Той е много силен в изпреварванията, добър е в битките гума до гума, много добре чете състезанията. Това в комбинация със стратегията на Ред Бул, която е много добра и добрите стопове на Ред Бул, мисля, че е непобедима комбинация“, каза Бергер.

„Според мен сега Верстапен е по-добър от миналата година. Мисля, че спечелването на титлата сваля доста напрежението. Леклер допусна една-две грешки през тази година, което не трябва да се случва, ако той иска да се бори за титлата.

Леклер обясни защо битките му с Верстапен не са агресивни

„На „Имола“ той се завъртя на шикана, а трябваше просто да финишира и да вземе точките за третото място. Точно тук ме впечатлява Люис (Хамилтън), той винаги е близо до челото и винаги използва възможностите, за да се качи на подиума. В тази посока има какво още да се желае от Леклер, но като цяло той е човек, който може да спечели шампионата“, добави Бергер.

Снимки: Gettyimages