Беласица се завърна с победа в професионалния футбол

Беласица победи с 2:1 Добруджа в последния мач от първия кръг на Втора лига. “Комитите” се завърнаха с успех в професионалния футбол след няколко години отсъствие.

20 Беласица - Добруджа

Феновете обаче не успяха да се насладят на срещата на стадион "Цар Самуил" в Петрич, тъй като срещата се игра в Симитли. Успехът бе изкован още в първите минути на срещата, когато паднаха и двата гола.

Резултатът бе открит от домакините в седмата минута. Тогава далечен шут на Айвън Ангелов бе избит от вратаря Димитър Илиев, но при добавката Мариян Вангелов реализира - 1:0.

В 12-ата минута резултатът вече бе 2:0. Атанас Карачоров бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Марти Таушанов и удвои.

В 51-ата минута Добруджа остана с човек по-малко, след като Иван Тренчев получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

В 84-ата минута гостите намалиха резултата. Стефан Статев намери по земя Денислав Ангелов в наказателното поле. Първоначалният удар бе спасен от стража на домакините, но последвалият рикошет в нападателят се оказа голов.

БЕЛАСИЦА 2:1 ДОБРУДЖА
1:0 Вангелов (7)
2:0 Таушанов (12-д)
2:1 Ангелов (84)

БЕЛАСИЦА: 1. Георгиев, 15. Карачоров, 22. Костов, 5. Русков, 7. Шамкалов, 55. Гогов, 10. Ангелов, 20. Таушанов, 11. Кирилов, 80. Смилков, 21. Вангелов

ДОБРУДЖА: 1. Илиев, 18. Цанков, 72. Николов, 21. Начев, 67. Адемов, 28. Тренчев, 10. Лазаров, 17. Милушев, 9. Ангелов, 31. Димитров, 11. Митев