Валенсия наказа грешките на Борусия (Д)

Валенсия победи с 3:1 Борусия (Дортмунд) в контрола, играна в Австрия. “Прилепите” направиха силен мач под ръководството на новия си старши треньор Дженаро Гатузо, а над всички беше Гонсало Гедеш, който вкара два от головете.

Преди почивката по-чистите положения създадоха футболистите на Борусия, но Марко Ройс, Рафаел Герейро и Торган Азар не успяха да ги оползотворят. Стражът на Валенсия Гиорги Мамардашвили спаси и опасен удар с глава на Джуд Белингам

В края на полувремето Валенсия поведе след атака по десния фланг на новото попълнение Саму Кастийехо и изстрел на Гедеш, при който топката се отклони от защитник на Борусия и стана неспасяема за Грегор Кобел.

В 51-ата минута Ройс изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Тиери Корея срещу младока Джейми Байноу-Гитънс. Много скоро обаче грешка в защитата на “жълто-черните” позволи на Карлос Солер да чукне топката към Маркуш Андре, който не сбърка на празна врата.

В 62-ата минута Гедеш получи топката на границата на накаазателното поле и с перфектен удар в далечния ъгъл осигури победата на “лос че”.