Кошмар на Стойчо Младенов дебне ЦСКА - София в третия кръг на Лигата на конференциите

ЦСКА - София ще се изправи срещу победителя от двойката между Сейнт Патрикс Атлетик (Ирландия) и Мура (Словения) в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите, ако преди това преодолее първия си съперник Македония (Гьорче Петров). Това отреди тегленият преди минути жребий в Нион, където "червените" бяха в урната с поставените тимове.

Столичани евентуално ще бъдат домакини в първата среща на 4 август, а седмица по-късно ще е реваншът в Ирландия или Словения. Сред потенциалните съперници на водения от Саша Илич отбор бяха още Погон Шчечин/Брьондби, Дънди Юнайтед и Сейнайоки/Лилестрьом.

През 2012 година абсолютният дебютант в Европа Мура отстрани ЦСКА на Стойчо Младенов във втория квалификационен кръг на Лига Европа след две равенства (0:0 и 1:1).

В четвъртък ЦСКА - София започва еврокампанията си с гостуване на Македония (ГП) в Скопие.