Бейл и Киелини с успешен дебют в американското първенство

Гарет Бейл и Джорджо Киелини дебютираха за Лос Анджелис при победата с 2:1 като гост над Нешвил в мач от Мейджър лигата на САЩ и Канада. Италианският защитник стартира като титуляр и бе сменен в 60-ата минута, а лидерът на Уелс Бейл влезе на терена в 72-рата минута.

"Беше невероятно. Усетих напрежение от първото полувреме. След като бях на пейката, исках да се опитам да изляза и да помогна на отбора. За мен също беше важно да вляза във форма“, заяви Бейл.

32-годишният уелсец подписа договор 1+1 с клуба. Предишният клуб на Бейл беше Реал Мадрид, който той напусна като свободен агент. През сезон 2021/22 той вкара 1 гол в 7 мача.

След този мач Лос Анджелис с 42 точки е на първо място в Западната конференция.