Виляреал обърна ПСВ Айндховен в контрола

Виляреал постигна първата си победа в предсезонната си подготовка, след като осъществи обрат и спечели с 2:1 като гост на ПСВ Айндховен. В предишния си мач “Жълтата подводница” направи 1:1 със Спортинг (Лисабон), а “филипсите” продължават да са без успех през това лято след равенството 2:2 със Серкъл Брюж и загубата с 0:4 от Арминия (Билефелд).

В 25-ата минута новото попълнение на домакините Люк де Йонг откри резултата, отклонявайки топката след пас на друг нов играч в тима - Шави Симонс. След почивката обаче гостите стигнаха до пълен обрат. В самото начало на втората част Йереми Пино се разписа от воле, а в 79-ата асистиралият му Никълъс Джаксън донесе победата на своя тим, вкарвайки с глава след центриране на Первис Еступинан.

Следващата контрола на ПСВ е срещу градския съперник ФК Айндховен във вторник, а в петък Виляреал ще премери сили с Борусия (Дортмунд).

Снимки: Imago