Испания се наложи над Дания и си уреди сблъсък с домакина Англия на Европейското първенство

Испания ще играе на четвъртфиналите с домакина на Европейското първенство за жени Англия, след като победи с 1:0 Дания и си гарантира второ място в група B.

След като победиха Финландия в първия си мач, равенството беше всичко, от което Испания се нуждаеше, за да подпечата мястото си в последните осем след победителя в групата Германия, но късен удар с глава на Марта Кардона придаде блясък на целта им. Това е третият пореден път, в който Испания се класира за четвъртфиналите и те ще се изправят в трудна битка срещу Англия в Брайтън в сряда.

По същото време Германия се наложи с класическото 3:0 над Финландия. По този начин Бундестима завърши на първо място в групата с пълен актив от точки и без допуснат гол.

Снимки: Gettyimages