Нюкасъл удари Мюнхен 1860 в дебютите на Ботман и Поуп

Нюкасъл постигна втора победа в предсезонната си подготовка, след като надигра с 3:0 третодивизонния германски Мюнхен 1860 в Залцбург. И трите попадения паднаха през втората част. Отбелязаха ги Джо Уилок (55'), Шон Лонгстаф (63') и Бруно Гимараеш (76'). Новите попълнения Ник Поуп и Свен Ботман записаха своите дебюти с екипа на „свраките“, като вратарят започна като титуляр и остана на терена 60 минути, докато централният бранител влезе за началото на втората част. Иначе Еди Хау даде шанс на почти всички играчи, които заминаха с Нюкасъл за лагера в Австрия.

Така Нюкасъл постигна две победи от две контроли. Преди няколко дни отборът разби с 5:1 Гейтсхед в първата си проверка. Следващият мач на тима на Еди Хау е срещу Майнц 05 в понеделник.

Мюнхен 1860 това бе последната приятелска среща преди началото на новия сезон в Трета Бундеслига, който стартира през следващия уикенд.