Дунайска Стреда срази ирландци

Дунайска Стеда с лекота прескочи първия предварителен кръг в Лигата на конференциите. Словашкият тим разби с 3:0 като гост Клифтънвил и продължава напред с общ резултат 5:1. Головете за словаците вкараха Доминик Веселковски (12') и Никола Кръстович (65', 90'-д.). В следващия кръг Дунайска Стреда ще има за съперник Викингур.

За разлика от Клифтънвил, друг представител на Северна Ирландия - Крусейдърс, ще продължи участието си в евротурнирите. Това стана факт след победа с 3:1 над Магпис от Гибралтар. Крусейдърс нанесе удара си в добавеното време, когато Били Бърнс вкара решаващия гол.

Исландският Брейдаблик нямаше проблеми у дома с УА Санта Колома - 4:1. Гостите от Андора поведоха, но след това нямаха съпротивителни сили, а и цяло второ полувреме бяха с човек по-малко заради червения картон на Тиаго Алвеш. В следващия кръг е и албанският Лячи след победа с 1:0 като гост на Искра (Даниловград). Единствения гол реализира Ментор Мазрекай в 19-ата минута.