Отборът на Наско Милев е аут от Лигата на конференциите

Българският нападател Наско Милев игра половин час за Панавежис в реванша от първия предварителен кръг в Лигата на конференциите срещу Милсами. Отборът му обаче загуби с 0:2 визитата си в Молдова и отпадна. Първаат среща завърши с нулево равенство, а в реванша попаденията за Милсами вкараха Дан Спатару в 4-ата минута и Джошуа Акпудже, който си заби автогол в 54-ата.

Наско Милев се появи на мястото на Ернестас Велюлис в 61-ата минута, а бившият футболист на Аякс Джефри Сарпонг пропусна дузпа за литовците в 71-ата.

Другият представител на Литва - Кауно Жалгирис, също напусна турнира. Тимът от Каунас завърши 0:0 у дома с Ружомберок, но словаците бяха спечелили първата среща с 2:0. Ружомберок беше по-близо до победата и в реванша, но Матей Кохан пропиля дузпа в началото на втората част.

Тузла Сити разгроми Тре Пене от Сан Марино с 6:0 и продължава напред с общ резултат 8:0. Финландският СЯК обърна Флора (Талин) от 0:2 до 3:2 и стигна до продължения, в които вкара още един гол и се класира за следващия кръг. Гостите от Естония завършиха с 9 човека след червени картони на Кен Каласте (82') и Сергей Зеньов (111'). Сънародниците на Флора от Пайде стигнаха до дузпи срещу Динамо (Тбилиси). В редовното време мачът приключи 1:0 в полза на грузинците, а в продълженията съперниците си размениха по един гол. При дузпите Леван Харабадзе пропусна шестото изпълнение за Динамо и отборът му отпадна.