Лехия нямаше проблеми в Скопие, Лиепая отстрани косовари

Лехия (Гданск) се класира за втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, след като победи Академия Пандев и в реванша. Поляците бяха спечелили първия двубой у дома с 4:1, а днес се наложиха с 2:1 в Скопие и влседващия кръг ще се изправят срещу Рапид (Виена)

Мацей Гайос откри резултата в 35-ата минута, но в 57-ата Димитар Митровски наказа грешка в защитата на гостите и изравни. Успеха на Лехия донесе Рафал Петшак в 82-ата минута след бърза контра и хубаво подаване на ветерана Флавио Пейшао.

Латвийският Лиепая елиминира Гиляни от Косово. Бразилецът Додо вкара дузпа в 88-ата минута за крайното 3:1 и по този начин Лиепая продължава напред с общ резултат 3:2. Арарат (Ереван) направи 2:2 на свой терен със северномакедонския Шкендия, воден от бившия халф на ЦСКА Артим Шакири, и отпадна заради загубата с 0:2 преди седмица. В следващия кръг е и Викингур от Фарьорските острови, който постигна втора победа срещу гибралтарския Юръп - 2:1.