Марек с първа победа в контролите

Марек записа първа победа в контролните си срещи в подготовката. Дупничани биха с 1:0 Ботев (Ихтиман) пред над 200 зрители на стадион „Бончук“. През първото полувреме гостите стояха доста добре в защита, но въпреки това Марек създаде три положения за гол. Два пъти на изгодна позиция се озова Николай Ганчев и веднъж Божилов, но вратарят на Ботев запази вратата си суха.През втората част дупничани създадоха изобилие от шансове пред вратата на противника. В началните минути на второто полувреме отново Ганчев имаше две отлични възможности, но не съумя да ги реализира. Голът падна в 58-ата минута, като топката влезе доста измъчено във вратата. След меле отбеляза капитанът Александър Близнаков. 5 минути по-късно от чиста позиция пропусна новото попълнение Марио Евтимов.

В 66-ата минута Близнаков пък нацели гредата от фаул. Марек продължи да атакува, а в 76-ата минута изпусна и изключителна възможност, когато удар на Михалков бе изчистен от голлинията. Отново треньорът на Марек Танчо Калпаков направи доста смени в хода на мача, а същото стори и колегата му Валери Свиленов. Отличен двубой пък изнесе ветеранът и капитан на Ботив (Ихт) Борислав Балджийски. За Марек се включи още едно ново име – Сибил Карагьозов, който игра като десен защитник. Следващата контрола за дупничани е в събота от 11 ч. като гост на Костинброд.