Банско започна с победа контролите

Банско победи с 3:0 Вихрен Сандански в поредната футболна контрола в Югозапада,играна на стадион "Свети Петър" в планинския курорт. Тео Чолев даде преднина на домакините преди почивката, а през втората част нестаряващият Боби Хазуров реализира още две попадения. Опитният голмайстор и на 37 години не спира да бележи.

За Банско това бе първа контрола за лятната подготовка,докато за възпитаниците на Емил Велев във Вихрен,проверката бе трета, а загубата е първа за това лято. Преди това Вихрен би с 2:0 като гост дубъла на Славия и направи 1:1 с втория отбор на ЦСКА-София.