Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Спортист (Своге) прегази Ботев (Ихтиман)

Спортист победи Ботев (Ихтиман) с 5:0 в последната проверка преди старта на шампионата във Втора лига. Мачът се игра на градския стадион в Своге. Два гола отбеляза Георги Николов, а по един добавиха Ариф Ферадов, Илия Русинов и Йоан Маринов, който се разписа директно от ъглов удар.

Преди срещата бе представен отбора, с който Спортист ще играе през новия сезон. Мачът започна с добро положение за гостите от Ихтиман. Опитният Борислав Балджийски шутира, но пропусна. В 10-ата минута Спортист поведе. Ариф Ферадов получи топката в наказателното поле, направи един финт, с който преодоля бранител и с хубав удар насочи топката в далечния на вратаря ъгъл за 1:0.

Само няколко минути по-късно Ферадов отново вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада. В 23-ата минута "шоколадите" изпълниха ъглов удар, стражът на Ботев изпусна топката, но Богомил Богомилов я изпрати покрай вратата. След още 5 минути игра Йоан Маринов изведе Кирил Янакиев, който стреля, но вратарят на гостите се справи.

Второто попадение падна в 42-ата минута. Тогава, след меле в наказателното поле, топката се озова в Илия Русинов, който със силен шут от 13-14 метра, я изпрати в мрежата на Ботев. Секунди преди почивката се разписа и Йоан Маринов. Той изпълни ъглов удар и директно насочи топката в мрежата на противника – 3:0.

Второто полувреме започна с чисто голово положение, което се откри пред Георги Николов, но нападателят не успя да реализира. Той се реабилитира в 60-ата минута, когато напредна, преодоля защитник и с хубав удар вкара четвъртия гол в мача. В 88-ата минута гостите от Ихтиман имаха възможност да намалят, но Ивайло Василев спаси. В последната атака Георги Николов вкара и последния гол в мача. След центриране отляво нападателят отигра топката с глава и я мушна в мрежата на съперника.