Лехия отказа Академия Пандев още след първия мач, Будучност взе добра преднина срещу Лапи

Лехия (Гданск) постигна отлична победа с 4:1 над Академия Пандев в първия мач между двата тима от първия кръг в Лигата на конференциите. Така поляците до голяма степен си гарантираха класиранто за следващия етап на напдпреварата и убиха надеждите на своя съперник.

Флавио Пайшао реализира хеттрик за Лехия в 17-ата, 39-ата и 66-ата минута, а четвъртото попадение бе дело на Лукаш Зволински в 25-ата минута, като и за това попадение Пайшао имаше своята роля с асистенция. Почетният гол за гостите пък отбеляза Душан Йокович в 81-ата минута.

Мачът за кратко бе прекъснат заради безредици по трибуните, след като фенове на домакините се сбиха помжду си.

В друг мач от турнира черногорският Будучност постигна комфортна преднина от 2:0 в домакинството си на косовския Лапи. Лазар Мийович (23) и Урош Игнятович (32) донесоха успеха на домакините, които бяха подпомогнати и от факта, че съперникът им игра с човек по-малко от 30-ата минута, когато Бианор получи червен картон.