Олимпия (Любляна) се спаси от загуба срещу отбор от Люксембург, Мура тръгна с победа като гост в ЛК

Олимпия (Любляна) стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на люксембургския Диферданж от първия кръг в Лигата на конференциите. Словенците със сигурност са се надявали да постигнат доста по-добър турнирен резултат, но трябваше да се задоволят само с реми и ще имат доста работа за вършене в реванша.

Диферданж поведе в резултата в 10-ата минута, благодарение на автогол на Аляж Крефъл. Олимпия пък се добра до равенството в 62-ата минута, а автор на изравнителния гол бе Горан Милович.

Доста по-добро бе представянето на друг от словенските представители в турнира - Мура. Той си тръгна с ценен успех с 2:1 от гостуванто си на Сфънтул Георге в Молдова. Тио Ципот откри за гостите в 65-ата минута, а автогол на Николай Калачеа удвои преднината им в 73-ата минута. Минута преди края на двубоя Джибрил Ибрахим отбеляза много ценен гол за домакините, които запазват някакъв шанс да търсят обрат в реванша.

В друг мач от турнира грузинският Динамо (Тбилиси) допусна неприятно домакинско поражение с 2:3 от естонския Пайде. Давид Схиртладзе (22) и Леван Харабадзе (65) се разписаха за домакините, докато Сийм Лутс (61), Ебриха Сингатех (81) и Кристофер Пихт (89) вкараха за гостите.