Погон започна мощно в Лигата на конференциите, отборът на Наско Милев буксува у дома

Отборът на Погон (Шчечин) започна с мощна победа участието си в първия кръг на Лигата на конференциите. Полският тим се наложи с 4:1 в домакинството си на КР Рейкявик и направи важна крачка към класиране за следващата фаза на турнира.

Камил Дригас реализира два от головете в мача в 7-ата и 56-ата минута, а освен него за домакините се разписаха и Лука Захович (16) и Якуб Бартковски (40). За гостите почетното попадение бе дело на Арон Кристофер Ларусон в 71-вата минута.

Отборът на Наско Милев Паневежис пък не бе убедителен в първия си мач с Милсами. На свой терен литовците не успяха да вземат победата и срещата завърши 0:0. Домакините играха в намален състав от 65-ата минута, когато Рокас Станулевичиус получи втори жълт и червен картон. Милев пък се появи в игра едва в добавеното време и нямаше как да промени хода на мача.

В друга среща от тази фаза Ружомберок надви с 2:0 Кауно Жалгирис. Автогол на Линас Пилибайтис даде преднина на словаците в 13-ата минута, а Щефан Герец удвои в 68-ата.