Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Слован и Марибор не успяха да вземат преднина у дома

Слован (Братислава) се препъна срещу Динамо (Батуми) в домакинството си от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Бившият отбор на Васил Божиков стигна само до 0:0 и го чака тежък реванш в Грузия. Гостите играха с човек по-малко от 54-ата минута, когато червен картон получи Мамука Кобахидзе.

Официален дебют за Слован Гурам направи Юрай Куцка, а сред титулярите на словашкия първенец имаше двама грузинци - Гурам Кашиа и Джаба Канкава. През второто полувреме пък в игра се появи още един национал на Грузия в лицето на Гиорги Чакветадзе

Без голове приключи и мачът между Марибор и Шахтьор (Солигорск). Словенците бяха в ролята на фаворит, но на терена не се видя нищо подобно. Шахтьор действаше стабилно в защита, а при някои от контрите си пропусна да вземе ценен аванс преди реванша, който ще се играе на неутрален терен в Турция.