Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Отборът на бивш халф на ЦСКА изпусна хит в Шампионската лига

Жрински (Мостар) и Шериф (Тираспол) направиха нулево равенство в първи мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Домакините, които са водени от бившия халф на ЦСКА Сергей Якирович, имаха по-чистите положения, но не успяха да вземат преднина преди реванша в Молдова.

За Шериф като титуляри започнаха 11 чужденци, а на пейката имаше само трима молдовци (двама вратари), но нито един от тях не се появи в игра. През миналия сезон гостите направиха фурор и вязоха в групите на ШЛ, където дори победиха Реал Мадрид, но днес не отправиха нито един точен удар към вратата на непретенциозния Жрински.

ХИК Хелзинки се наложи с 1:0 над латвийския РФС, за който титуляр на вратата беше познатият у нас от престоя си на "Българска армия" Витаутас Черниускас, а старши треньор е бившият полузащитник на "червените" Викторс Мороз. Мачът беше равностоен, но домакините от Финландия се възползваха от един от шансовете си и стигнаха до гол благодарение на точния удар на новото попълнение Лоло Мартич в 11-ата минута.

Изненадващ резултат се получи в двубоя между Дюделанж и ФК Тирана. Тимът от Люксембург спечели с 1:0 и има добри шансове да продължи напред. През второто полувреме Мехди Кирх от домакините и Весел Лимай от гостите получиха червени картони, а победното попадение за Дюделанж реализира Мохсин Хасан в 71-ата минута.

Снимка 1: sportsport.ba