Алпин и Алонсо ще преговарят за нов договор

Пилотът на Алпин във Формула 1 Фернандо Алонсо и шефът на тима Отмар Шафнауер потвърдиха, че преговорите за новия договор на двукратния световен шампион ще започнат едва след началото на лятната пауза в края на юли.

Алонсо е на 40 години – най-възрастният и опитен пилот във Формула 1, а през миналия сезон се върна в спорта с Алпин след 2-годишна пауза. Въпреки че му трябваха няколко състезания да се адаптира, Алонсо спечели повече точки от съотборника си Естебан Окон миналата година, а този сезон също демонстрира отлична форма – 2-о място на квалификацията в Монреал и пети на финала на „Силвърстоун”, което е най-доброто му класиране през 2022.

Настоящият договор на Фернандо с отбора изтича в края на тази година, но испанецът на няколко пъти заяви, че иска да остане в тима и във Формула 1. Сега той обяви, че преговорите за новия договор ще започнат след Гран При на Унгария на 31 юли.

Алонсо подобри рекорд на Райконен

„Досега не сме преговаряли – обяви Фернандо. – Както съм казвал и преди, искам да остана. Но до лятната пауза искам да се концентрирам само върху състезанията. До края на юли има още три състезания, трябва да печеля точки в тях, тъй като в първите девет старта този сезон нямах много късмет.”

Амбицията на Алпин е да догони Мерцедес

Шафнауер потвърди, че преговорите за новия договор на Алонсо ще стартират през лятната пауза и е много вероятно след края й двете страни вече да са постигнали договореност.

Снимки: Gettyimages