Исландци измъчиха Малмьо

Малмьо се наложи трудно с 3:2 над Викингур в скандинавското дерби от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Шведите очакваха да решат всичко в двубоя на свой терен, но не се получи така и реваншът след седмица се очертава да е доста интересен.

Ветеранът Мартин Олсон даде преднина на Малмьо в 16-ата минута, но в 38-ата Кристал Ингасон изравни. Веднага след гола футболистът на Викингур получи втори жълт картон и остави отбора си в намален състав. Домакините веднага се възползваха и в 42-ата минута Ола Тойвонен се разписа за 2:1.

След почивката шведите имаха тотално надмощие, но направиха доста пропуски. Чак в 84-ата превърналият се в кошмар за Лудогорец миналото лято Велко Бирманчевич вкара трети гол за Малмьо. Исландците обаче не рухнаха и в добавеното време стигнаха до ценно попадение, дело на Хелги Гудьонсон, което върна интригата.