Лудогорец разби тим от Втора Бундеслига в последната си контрола в Австрия

Лудогорец победи с 3:0 втородивизионния немски Нюрнберг в контрола, провела се на терените в Австрия. “Орлите” показаха добро лице и през по-голямата част от двубоя владееха инициативата на терена. Спас Делев откри още в 9-ата минута с глава, а Клод Гонсалвеш удвои в 77-ата. В самия край на срещата Рик Джонатан вкара третото попадение (90’). Пиерос Сотириу също намери очертанията на вратата в средата на първата част, но попадението му бе отменено заради тънка засада. Лошата новина за Лудогорец дойде в средата на второто полувреме, когато Спас Делев бе принудително заменен заради контузия. Това бе последна проверка за "орлите" на австрийска земя, а утре те се завръщат в България.

Каули подписа нов договор с Лудогорец

“Орлите” започнаха по-активно срещата, като още в 5-ата минута Рик Джоната направи хубав пробив отляво и центрира успоредно на голлинията по земя към Спас Делев. Българският нападател стреля, но топката се удари в гърба на противников играч и излезе в корнер.

4 минути по-късно обаче разградчани откриха резултата. Антон Недялков отправи хубаво центриране отляво и намери Делев, който успя да засече с глава и да оплете топката в мрежата на Матения.

В 12-ата минута отново българското крило беше в основата на действията, когато центрира към Алекс Сантана. Седмицата на Лудогорец засече кълбото от воле, но за нещастие тя излезе в аут.

В следващите минути българският шампион надиграваше своя противник и владееше повече топката, но интересни положения липсваха. В 35-ата минута при поредното нападатение отляво Пиерос Сотириу бе изведен от Рик сам срещу вратаря, като кипърският нападател успя да удвои. Веднага след това обаче бе вдигнат флага за засада и попадението бе отменено.

Промяна в часа на прибиране на Лудогорец в България

Малко преди края на първата част Доминик Янков влезе остро в краката на противников състезател. Това не се хареса на защитника Флориан Хюбнер, който тръгна да търси саморазправа с българския национал и тове доведе до скандал и меле на терена между футболисти на двата тима. В крайна сметка всичко утихна след няколко секунди, а Янков получи жълт картон.

На почивката германският тим направи цели 9 смени и запази само двама от играчите, които играха през първото полувреме. Това явно даде резултат, тъй като през първите 5 минути на втората част Нюрнберг натисна Лудогорец и определено беше по-активният. В 47-ата минута при една от атаките на германците Антон Недялков трябваше да изчиства на няколко сантиметра от голлинията.

Впоследствие първоначалният щурм на немският отбор намаля, а Лудогорец също поглеждаше към вратата на своя съперник. Въпреки това обаче си личеше, че Нюрнберг е по-активният на терена. В 59-ата минута обаче Шуранов стреля опасно, топката се отклони от краката на футболист в зелено и Серджио Падт трябваше да показва рефлекси, за да избие в корнер.

В 71-ата минута Рик напредня отляво, но бе съборен от противников състезател. Все пак топката стигна до Антон Недялков, който подаде по земя и намери в наказателното поле влезлият като резерва Тисера. Нападателят стреля добре от точката за изпълнение на дузпата, но вратарят на германците спаси, а при добавката аржентинецът изкара в аут.

В 77-ата минута “орлите” успяха да удвоят. Вратарят на Нюрнберг подаде лошо по земя към защитник на германците, който се поддаде на натиска от Лудогорец и сбърка. Това позволи на Клод Гонсалвеш да отнеме и на празна врата да вкара за 2:0.

В самия край на срещата разградчани стигнаха до трето попадение. Тисера пое кълбото след дълго подаване, излъга защитник на Нюрнберг и стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на германците спаси. Рик Джонатан обаче набра скорост и успя да достигне топката, за да направи добавка и от малък ъгъл да направи 3:0.

Това бе последната проверка за българския шампион на австрийска земя. Утре шампионите се завръщат в България, където ще продължат да се готвят за новия сезон в efbet Лига.

ЛУДОГОРЕЦ 3:0 НЮРНБЕРГ

1:0 Спас Делев (9)
2:0 Клод Гонсалвеш (77)
3:0 Рик Джонатан (89)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Сердио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 19. Пиерос Сутириу, 32. Игор Пластун, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев

Нюрнберг: Кристиан Матения, Асгер Сьоренсен, Йоханес Гайс, Тайлан Думан, Мануел Шефлер, Йенс Кастроп, Мануел Винтцхеймър, Флориан Хюбнер, Ян Гямера, Натаниел Браун, Филип Илич

Снимки: start-photo.bg