Лудогорец изпусна германци, играч контузи съдията

Лудогорец и Гройтер Фюрт завършиха 1:1 в контрола на австрийска земя. Бърнард Текпетей откри 60 секунди след началото на срещата, а Юнг изравни в 58-ата минута.

Двата отбора се разбраха проверката да се играе в две полувремена от по 60 минути.

Това бе втора контрола за "орлите" в Австрия. Преди няколко дни те надиграха с 1:0 втородивизионния БВ Линц. Германците, които изпаднаха от Бундеслигата, вече играха с български отбор през лятото, надделявайки с 4:1 над ЦСКА - София.

Родният шампион започна ударно проверката и откри резултата още в първата минута. Рик проби през центъра на терена и изведе отлично с дълъг пас Текпетей зад гърба на германската отбрана. Крилото овладя и с майсторски диагонален шут вкара за 1:0.

Лудогорец бе близо до втори гол в 7-ата минута след самостоятелен пробив и шут на Доминик Янков от границата на големия пеналт, но Шафран изби.

Плеймейкърът на "орлите" пробва нов удар в 19-ата минута, но вратарят на Гройтер Фюрт улови. Последва атака на германците, която Аке завърши с опасен удар покрай дясната греда. След него се оказа, че има рикошет и съперникът на Лудогорец изпълни корнер.

В 23-ата минута Аке поправи мерника си и вкара топката във вратата на разградчани, но попадението не бе зачетено заради засада. Само 120 секунди по-късно българският тим като по чудо не отбеляза втори гол. Сантана подаде на Рик, който напредна по лявото крило и пусна топката покрай вратаря, но и покрай външната страна на лявата греда.

В 44-ата минута националът на Нидерландия Джетро Вилемс отправи опасен изстрел, който Падт спаси. Последва атака на разградчани. Рик попаде по диагонал на Текпетей, крилото финтира играч на германците и отправи мощен шут. Тисера пробва да го засече с глава в празната врата, но ударът бе прекалено силен, за да се увенчае атаката с успех.

Две минути преди края на първото полувреме Гройтер Фюрт изравни. Автор на попадението стана Юнг, който се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер.

Положенията през втората част значително намаляха. В 99-ата минута играч на Гройтер Фюрт шутира от фал в ръцете на Слуга. Секунди по-късно футболист на германците се сблъска с главния съдия, който получи удар в лицето, и се наложи реферът да бъде заменен от единия от помощниците му. Флагът пък бе поверен на човек от щаба на Гройтер Фюрт.

В 108-ата минута Сотириу овладя пас на Карничник, финтира противников играч и отбеляза с изстрел по земя. Попадението обаче бе отменено, тъй като съдията видя нарушение на кипърския национал, твърдейки, че той е закачил с ръка лицето на защитника на Гройтер Фюрт.

ЛУДОГОРЕЦ - ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:1

1:0 Бърнард Текпетей 1
1:1 Юнг 58

ЛУДОГОРЕЦ: 1 Серджио Падт, 4 Сисиньо, 7 Алекс Сантана, 8 Клод Гонсалвеш, 10 Матиас Тисера, 14 Дени Гропер, 24 Оливие Вердон, 32 Игор Пластун, 37 Бернард Текпетей, 64 Доминик Янков, 73 Рик Джонатан

ГРОЙТЕР ФЮРТ: 25 Леон Шафран, 3 Калид Мамби, 5 Осама Хадади, 8 Нилс Зюферт, 10 Бранимир Хргота, 17 Люсиен Литбарски, 21 Тимоти Тилман, 23 Юнг, 27 Джан Лука Итер, 31 Девин Англебергер, 39 Рагнар Аке

Снимки: ludogorets.com