Шампионската лига стартира в Рейкявик

Първият мач от Шампионската лига за новия сезон се изигра в Рейкявик. В столицата на Исландия се провежда мини турнир от предварителния кръг на турнира. Победителят от него ще се класира за първия квалификационен кръг на състезанието.

В първия полуфинал Интер Клуб Дескалдес от Андора победи с 2:1 Ла Фиорита от Сан Марино, след като постигна обрат. Данило Риналди отбеляза първия гол в ШЛ за сезона. Той откри резултата в края на първото полувреме, но след почивката Хенис Солдуга се разписа на два пъти за успеха на Дескалдес.

Сега андорският тим чака победителя от двубоя между Естония Левадия и домакините от Викингур Рейкявик.