Лудогорец започна с трудна победа в Австрия

Лудогорец започна с победа контролите с в Австрия, след като надви с 1:0 втородивизионния БВ (Линц). Единственото попадение отбеляза Бърнард Текпетей в 20-ата минута.

Австрийците също имаха няколко добри възможности за попадение, но добрата игра на Падт и Христов се оказаха решаващи за сухата мрежа на родния шампион.

Наставникът на разградчани Анте Шимунджа заложи на доста футболисти от школата на клуба. Сред 11-те попаднаха младите Петър Караангелов, Иван Йорданов и Александър Ганчев, а след почивката се появиха Кельовлуев и Караангелов.

Срещата трябваше да стартира в 18.00 часа, но поради транспортни проблеми на австрийците, тя започна четвърт час по-късно.

Българският шампион започна по-активно и във втората минута можеше да открие резултата. Текпетей проби отдясно и подаде към Янков. Последва шут на халфа, който се спря в бранител на австрийците. Топката попадна в Георгиев, който стреля от 12-13 метра, но в ръцете на стража на БВ (Линц).

В 11-та минута Падт изби в корнер опасен шут от границата на наказателното поле. След неговото изпълнение австрийците бяха близо да отбележат след удар на Ронивалдо. Девет по-късно Лудогорец отговори подобаващо. Текпетей получи пас на левия тъч, напредна с топка в крака около 30 метра, влезе навътре и след шут в долния ляв ъгъл отбеляза за 1:0.

В 23-ата минута нов шут на Текпетей от далечна дистанция профуча покрай вратата. Малко по-късно Ронивалдо отправи още един точен удар, но от трудна позиция и Падт без проблем улови.

Лудогорец стартира втората част с 10 нови футболисти, а на терена от състава през първото полувреме остана само централният защитник Ганчев.

В 54-ата минута Христов отрази бомбен шут от двайсетина метра на играч от Линц.

В 76-ата минута австрийците като по чудо не изравниха резултата. Кох засече подаване по земя отляво, топката рикошира в главата на Пинас, след което се отби в напречната греда и излезе в корнер. В 81-ата минута Лудогорец организира контраатака, след като Рик измъкна трудна топка в центъра на терена. Последва пас към Марин, който напредна и стреля от двайсетина метра, но в ръцете на вратаря.

В 86-ата минута отново Марин шутира засичайки добро центриране на Делев отдясно, но вратарят на Линц пак спаси.

ЛУДОГОРЕЦ - БВ (ЛИНЦ) 1:0

1:0 Бърнард Текпетей 20

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Сисиньо, Клод Гонсалвеш, Игор Тиаго, Мануел Шоу, Игор Пластун, Бърнард Текпетей, Доминик Янков, Петър Георгиев, Иван Йорданов, Александър Ганчев

Резерви: Христов, Терзиев, Сантана, Тисера, Групер, Караангелов, Делев, Марин, Рик, Кельовлуев, Пинас

БВ (ЛИНЦ): 1. Шмид, 22. Виндхагер, 15. Маранда, 3. Шьосвендтер, 2. Щраус, 8. Пиркъл, 13. Брандер, 6. Тобиас, 18. Зейдл, 9. Ронивалдо, 10. Менса

снимка: ludogorets.com