Пореден срам! Гибралтар се оказа сериозно препятствие и за младежите на България

България записа нов срамен резултат на международната футболна сцена. Младежкият национален тим повтори фиаското на А отбора отпреди дни, завършвайки 1:1 при гостуването си на Гибралтар в последен мач от евроквалификациите и за двата тима. По този начин България U21 записа нова уникално срамна страница в историята ни, след като остана на четвърто място в своята група, след отбора на Молдова. Воденият от селекционера Александър Димитров тим завърши кампанията с едва 10 точки и отрицателна голова разлика. Гибралтар пък спечели първата си и единствена точка в групата.

Не само това, но Гибралтар вкара и първия си гол в европейските квалификации срещу България. Националите поведоха в резултата чрез Владимир Николов в 57-ата минута. Когато изглеждаше, че макар и трудно тимът ни ще вземе трите точки, защитникът на Ботев Пловдив Атанас Чернев извърши нарушение в наказателното поле на България в 81-ата минута, а главният съдия отсъди дузпа и го изгони с директен червен картон. Дилън Пийкок изравни резултата в 83-ата минута, реализирайки 11-метровия наказателен удар.