Косово надви Северна Ирландия в шоу с пет гола

Косово записа важна победа в група 2 на Лига "С" от Лигата на нациите, след като се наложи с 3:2 над Северна Ирландия в домакинството си от 3-тия кръг на турнира. Двата тима си спретнаха сериозно голово шоу, но трите точки отидоха в полза на домакините.

Косово сравнително бързо взе преднина от два гола в началото на мача, след попадения на Ведат Муриджи от дузпа в 9-ата и Зимер Битичи в 19-ата минута.

Северна Ирландия върна едно попадения минута преди края на първата част чрез Шейн Лейвъри и запази интригата в мача.

В 52-рата минута Косово вкара трети гол, отново чрез Муриджи, а в 83-тата минута гостите се разписаха за втори път чрез Даниъл Балърд.

Така бе и оформен крайният резултат в мача, който бе в полза на Косово, който вече има 6 точки в актива си и се намира на 2-рото място в групата. Северна Ирландия остава без победа на 3-тото място с 1 спечелена точка.