Юношите до 19 години отстъпиха на Босна и Херцеговина

Юношеският национален отбор на България (родени през 2004-а година) отстъпи с 0:2 на Босна и Херцеговина в контролна среща, която се игра на базата на БФС в Бояна. Воденият от селекционера Ангел Стойков отбор се подготвя за европейските квалификации през есента. И двата гола за гостите от Босна и Херцеговина вкара Нериман Кочевич, който откри в 50-ата секунда на второто полувреме и след това отбеляза втори гол в 88-ата минута.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на българския отбор, като гостите почти нямаха атаки към вратата на Пламен Андреев. На два пъти Никола Илиев пропусна да открие резултата за българския отбор. Но още в 50-ата секунда на второто полувреме Кочевич наказа статичната българска защита и откри резултата. Чак в 60-ата минута домакините реагираха с по-добре организирана атака, но вратарят Джордже Войводич показа класа и спаси много труден шут на Илиев

В 65-ата минута Ирфан Рамич пропусна за босненската формация, а резервите Йоан Борносузов и Георги Атанасов се разминаха с гол за България в 85-ата и 87-ата минути. В ответната атака Ковачич вкара своя втори гол, но основната работа свърши Мустафа Нуманович, който по дясното крило подмина Теодор Иванов и намери на чиста позиция своя съотборник – 0:2.

Ангел Стойков обяви група от 22-ма футболисти за контролите с Босна и Херцеговина

Двата отбора ще играят още една среща в София и тя е планирана на 7 юни, събота, от 11.00 часа на същото място.

Съставът на България: Пламен Андреев, Несин Селим, Теодор Иванов, Валентин Петров (74 – Йоан Борносузов), Никола Църовски, Димитър Иванов, Красиан Колев, Николай Желязков, Георги Чорбаджийски (51 – Ивайло Марков), Борислав Рупанов (46 – Борис Димитров, 74 – Павел Жабов), Никола Илиев (64 – Георги Атанасов).

Снимки: Sportal.bg