Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Армения шокира Ирландия с хубав гол

Армения изненадващо победи с 1:0 Ирландия в Ереван в двубой от група 1 на Лига „В“ в Лигата на нациите. Гостите бяха по-активни, но домакините дочакаха своя момент в 74-тата минута, когато Едуард Сперцян отбеляза единственото попадение със страхотен удар от далечна дистанция. Така серията на Ирландия от осем поредни срещи без загуба бе прекъсната. Ирландците същевременно нямат победа в Лигата на нациите вече в 11 последователни мача.

Гостите доминираха сериозно през първото полувреме, но така и не успяха да материализират превъзходството си. Трой Парът и Чидози Огбене пропуснаха най-добрите възможности за „зелените“, които обаче не успяха да стигнат до точен удар. След почивката тимът на Стивън Кени продължи да бъде по-активен, но вече и домакините започнаха да изглеждат по-опасни в атака. В 50-ата минута Тигран Барсегян прати топката във вратата на Келъхър, но попадението правилно бе отменено заради засада. Шест минути след това отново Барсегян стреля опасно от 25 метра, но топката профуча встрани. Армения нанесе своя удар в 74-тата минута, когато от подобна дистанция Едуард Сперцян нанесе страхотен удар, топката чукна лявата греда и влезе във вратата на Келъхър.