Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Официално: Перес остава за още 2 години в Ред Бул

На втория ден след победата на Серхио Перес в Гран При на Монако Ред Бул официално обяви, че мексиканският пилот остава в отбора за още два сезона - до края на 2024 година. Настоящият договор на Чеко с тима е до края на 2022 и той и тимът потвърдиха по-рано този месец, че вече преговарят за нов договор.

Дори след финала в Монако се появи информация, че Перес вече е подписал новия договор и нито той, нито шефът му Кристиан Хорнър отрекоха тези спекулации.

Перес подписа с Ред Бул в края на 2020 година и през миналата година записа най-успешния си сезон във Формула 1 - 4-о място в крайното класиране и 190 точки, като той спечели и една победа - в Азербайджан и още четири пъти се качи на подиума.

Подписал ли е вече Перес с Ред Бул?

От тима потвърдиха, че договорът на Чеко е бил подписан в уикенда за Гран При на Монако, но преди състезанието, което той спечели. От началото на сезона Перес събра 110 точки и заема 3-ото място в класирането, само на 15 от лидера и настоящ световен шампион Макс Верстапен, който е негов съотборник в Ред Бул. Отделно от това, в Саудитска Арабия Перес спечели и първата си квалификация във Формула 1.

Макс е готов да се бори за титлата с Перес

“От идването си в тима Чеко се справя фантастично - заяви шефът на Ред Бул Кристиан Хорнър. - За нас беше важно да продължим да работим с него и се надявам, че двамата с Макс ще ни донесат най-големите успехи във Формула 1.”

Хорнър: Перес има шанс като Макс за титлата

“Невероятна седмица за мен - допълни Перес. - Спечелих в Монако, имам нов 2-годишен договор с тима, гордея се, че карам за Ред Бул и се чувствам у дома си тук. Разбираме се отлично с Макс, както на пистата, така и извън нея и показахме, че работим добре като екип.”

Снимки: Gettyimages