Уидад Казабланка спечели Шампионската лига на Африка

С два гола на крилото Зухаир Ел Мутараджи Уидад Казабланка победи с 2:0 Ал Ахли (Египет) и спечели Африканската Шампионска лига по футбол пред собствена публика на стадион "Mохамед V" в Мароко. Ел Мутараджи откри резултата в 15-ата минута със силен далечен удар, след което се разписа отново три минути след началото на второто полувреме.

Уидад завоюва трети трофей след 1992 и 2017 година, а Ал Ахли не успя да стигне до рекордна трета поредна титла. Головете хвърлиха феновете на домакините в еуфория. Финалът се игра на стадиона на Уидад, след като Африканската футболна конфедерация заяви, че Мароко е единственият кандидат, а Сенегал е оттеглил кандидатурата си. Ал Ахли се провали в опитите си да бъде отложен мачът и да се премести на неутрална територия, след като жалбата им пред Спортен арбитражен съд в Лозана беше отхвърлена миналата седмица.

Снимки: Gettyimages