НСА отнесе Пълдин - хеттрик, Йоркширски териер и красив гол на абитуриентка

Отборът на НСА удари Пълдин (Пловдив) с 5:1 в среща от 20-ия кръг на женското футболно първенство. Срещата на стадиона в село Труд предложи хубави голове, а Ивана Найденова от победителките се отличи с хеттрик в мрежата на Франсис Петрова.

Първият гол падна още в петата минута. Кристияна Димитрова, която преди няколко дни е била абитуриентка, видя, че вратарката на НСА Роксана Шахенска е излязла напред и с майсторски удар я прехвърли от далечно разстояние - 1:0 за Пълдин (Пловдив).

В 11-ата минута обаче футболистките на Силвия Радойска достигнаха до изравняването и взеха контрола на мача в свои ръце. Полина Демирова направи 1:1 в чудесен прехвърлящ изстрел.

В 27-ата минута НСА достигна до пълен обрат. Ивана Найденова реализира хубав гол с глава, като не остави никакъв шанс на Франсис Петрова след центриране от ъглов удар - 2:1 за тима от София.

Веднага след началото на второто полувреме НСА отново избухна с гол! Добра комбинация на момичетата на Радойска беше завършена с точен удар отблизо на резервата Валентина Господинова, която беше изпусната от отбраната на Пълдин - 3:1.

В 57-ата минута Ивана Найденова реализира своето второ попадение в срещата. Звездата на НСА напредна и с премерен шут изненада Петрова, която трябваше да извади отново топката от мрежата си - 4:1 за "сините".

В 67-ата минута Найденова оформи своя хеттрик. Този път нападателката беше точна с удар от дузпа, като отново Франсис Петрова нямаше какво да направи, освен да види топката зад гърба си - 5:1 за НСА!

До края имаше още много време, но двата отбора намалиха оборотите и нови попадения не паднаха. В последните минути на игрището в село Труд се появи симпатичен Йоркширски териер, който разведри обстановката и беше изнесен на ръце от състезателка на домакините.

Пълдин 1:5 НСА

1:0 Кристияна Димитрова (5)
1:1 Полина Демирова (11)
1:2 Ивана Найденова (27)
1:3 Валентина Господинова (47)
1:4 Ивана Найденова (57)
1:5 Ивана Найденова (63 - дузпа)

Стартовите състави:

Пълдин: 21. Франсис Петрова, 22. Кристияна Димитрова, 8. Пламена Пенчева, 6. Мариела Маркова, 16. Маргарита Шопова, 16. Никол Диманова, 14. Теодора Параскевова, 19. Мария Стойчева, 3. Йорданка Парнарова, 11. Мирослава Пейкова, 10. Гергана Георгиеа.

НСА: 12. Роксана Шахенска, 6. Теодора Методиева, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 8. Мариела Недева, 21. Юлиана Александрова, 22. Ивана Найденова, 9. Бианка Демирова, 11. Рона Михайлова, 17. Полина Демирова, 2. Силвия Кефалова.