Крумовград завърши сезона с обрат над Саяна (Хасково) и вече мисли за Втора лига

Крумовград приключи сезона в Югоизточната Трета лига с победа над Саяна. Отборът, воден от Стефан Генов, постигна обрат срещу хасковлии и се наложи у дома с 3:1. По този начин "синьо-жълтите" завършват с преднина от 12 точки на върха пред днешния си съперник.

Дербито от последния 34-ти кръг на Югоизток бе предавано пряко по Sportal TV и Sportal.bg

Тейнур Марем даде аванс на гостите в 26-ата минута, а малко след това Аурел Мусай (29) възстанови равенството. През втората част домакините бяха по-активни и логично стигнаха до обрат. Мирослав Будинов (72) и Олджай Алиев (75) се разписаха за крайния успех.
Към края на срещата тимът на Саяна остана с 10 души на терена, след като Костадин Пеев получи втори жълт картон.

Именно между тези два отбора беше битката за първата позиция в хода на сезона, но хасковлии направиха няколко грешни стъпки в последните кръгове и не успяха да оставят интригата за днешния директен сблъсък помежду им.

Крумовград допусна само две загуби през кампанията и заслужено ще бъде част от Втора лига през следващия сезон.

В 6-ата минута Вълчан Чанев пробва да изненада Благой Макенджиев с директен удар от фал, но опитът на офанзивния играч на гостите не бе увенчан с успех.

В средата на първото полувреме домакините създадоха най-чистото положение в мача до момента. Калоян Стефанов пресече топката в центъра на терена, напредна по левия фланг и я пусна към Мирослав Будинов. Той от своя страна я продължи към Аурел Мусай, който стреля мощно, но стражът на Саяна се отчете с добра намеса.

В 26-ата минута гостите откриха резултата. Тейнур Марем се оказа на точното място в наказателното поле при корнер и с хубав изстрел от въздуха направи Макенджиев безпомощен - 0:1.

Още преди да измине половин час игра Крумовград се върна в срещата. Аурел Мусай получи хубав пас с гръб към противниковата врата, добре овладя кълбото, обърна се и стреля неспасяемо в левия ъгъл.

До края на първата част играта се развиваше в половината на хасковлии, като в добавеното време домакините дори стигнаха до попадение, което обаче бе отменено заради засада.

В 60-ата минута Цветелин Радев се извиси над всички в наказателното поле на Саяна и с глава стреля под гредата, но със сетни усилия Владимир Койнов успя да избие в ъглов удар.

В 72-рата футболистите на Стефан Генов организираха добра атака отляво, при която Рафаел Верон центрира към връхлитащия Мирослав Будинов, а той от движение изпрати кълбото в мрежата на гостите - 2:1.

Само 180 секунди по-късно Крумовград стигна и до трето попадение, с което уби интригата в двубоя. Олджай Алиев овладя трудна топка и я пусна към Джунейт Яшар, който хладнокръвно преодоля противниковия страж.

В 82-рата минута Костадин Пеев остави своя отбор в намален състав, след като получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

До края на мача крумовградчани имаха възможност да направят победата си още по-изразителна, но се отчетоха с няколко пропуска пред вратата на Саяна и резултатът остана непроменен.

КРУМОВГРАД 3:1 САЯНА

0:1 Тейнур Марем (26)
1:1 Аурел Мусай (29)
2:1 Мирослав Будинов (72)
3:1 Джунейт Яшар (75)

КРУМОВГРАД: 21. Благой Макенджиев, 4. Леонардо Принципе, 33. Атанас Ташолов, 71. Цветелин Радев, 15. Рафаел Верон, 13. Радослав Димитров, 8. Красимир Илиев (К), 20. Джунейт Яшар, 18. Аурел Мусай, 77. Калоян Стефанов, 23. Мирослав Будинов

САЯНА: 13. Владимир Койнов, 19. Костадин Пеев, 3. Тейнур Марем, 6. Бейсим Бейсим, 66. Илиян Марчев, 17. Бончо Панев, 77. Митко Плахов (К), 20. Стилян Бръмчев, 10. Вълчан Чанев, 21. Димитър Димитров, 9. Павел Кочев