Създалата се пауза помогна на Минчев и Левски

Отборът на Левски получи добра новина преди началото на четвъртия мач от подновената серия с Балкан в полуфиналите на НБЛ. Тя е свързана със състоянието на Йордан Минчев, който е напълно възстановен от контузията си в глезена, получена в мач №3, така че крилото ще вземе участие в ключовия двубой в неделя. Това разкри старши треньорът на шампионите Константин Папазов пред Sportal.bg.

Както е известно, Минчев огъна десния си глезен в самото начало на второто полувреме в мач №3 и повече не се завърна в игра до края на срещата. Ако се беше спазила предварителната програма на серията, националът нямаше да бъде готов да подсили редиците на своя тим за мач №4, но поради казуса с трите служебни загуби и последвалото отменяне на наказанието от Арбитражната комисия се натрупа по-дълга пауза, която позволи на Минчев да се възстанови напълно.

Друго важно уточнение е, че крилото вече разполага с разбунилия духовете документ Letter of Clearance, който му липсваше в първите три мача. Минчев записва средни показатели от 6.3 точки, 3.7 борби и 1.0 откраднати топки за около 21 минути игрово време в трите мача срещу ботевградчани.

Мач №4 между Левски и Балкан ще се проведе в неделя от 19:00 часа в зала "Универсиада". Общият резултат в серията e 2-1 победи в полза на "зелените".