Витоша удари Локо (Пд) и спечели шеста поредна титла при ветераните, Бойко Борисов с гол

Витоша (Бистрица) победи Локомотив (Пловдив) с 4:2 във финала на държаваното първенство за ветерани и спечели за шести пореден път шампионската титла. Срещата се игра на стадион "Летище" в София и предложи интересни положения, четири гола и една пропусната дузпа.

Капитан на "тигрите" традиционно беше бившият министър-председател Бойко Борисов, който държи рекорда за най-възрастен професионален футболист у нас. За Витоша играха и бивши национали като Емил Гъргоров, Георги Пеев, Светослав Петров, Христо Йовов и Гошо Гинчев. За "смърфовете" на терена беше бившият нападател на ЦСКА и Левски Здравко Лазаров, който показа най-добра форма от своите. Финалът за Локомотив пропуснаха бивши звезди като Александър Тунчев, Кирил Котев, Георги Илиев и Георги Иванов - Гонзо.

В седмата минута Георги Пеев направи добра акция към вратата на пловдивчани. Бившата звезда на Динамо (Киев) стреля към вратата на Стоян Ламбов, последният изби, но Емил Гъргоров довкара топката.

Малко след това Бадема получи пас от Борисов и падна в наказателното поле, след което реферът Георги Иванов отсъди 11-метров наказателен удар. Бившият капитан на ЦСКА обаче не успя да преодолее стража Ламбов, който изби изстрела му от бялата точка. Последваха няколко опасности пред вратата на бистричани, където най-деен беше Здравко Лазаров. Електричката обаче нямаше шанс да се разпише, като в един от случаите уцели горната греда.

След почивката Витоша реши бързо изхода на финала. В 53-ата минута Гъргоров центрира от корнер и Николай Николов покачи на 2:0 с глава. Малко по-рано бившият футболист на Левски стреля в гредата.

В 60-ата минута Николай Божов направи 3:0 за "тигрите". Някогашният нападател на Славия беше изведен с глава на стрелкова позиция, преодоля технично вратаря на Локомотив и на празна врата опъна мрежата.

Осем минути по-късно някогашният бранител Георги Мечечиев намали за Локомотив, но това не се оказа достатъчно на "черно-белите" да се върнат в мача.

Тимът от Бистрица отговори с гол на Бойко Борисов след рейд - 4:1 за Витоша. Попадението на бившия премиер беше посрещнато с аплодисменти от публиката, като на трибуните беше и бившият спортен министър Красен Кралев.

В заключителните минути Георги Мечечиев оформи крайния резултат с удар отблизо. Така последният съдийски сигнал възвести новата титла за "тигрите" от Бистрица.

Витоша (Бистрица) 4:2 Локомотив (Пловдив)

1:0 Емил Гъргоров (7)
2:0 Николай Николов (53)
3:0 Николай Божов (60)
3:1 Георги Мечечиев (68)
4:1 Бойко Борисов (76)
4:2 Георги Мечечиев (81)

Снимка: Булфото