Лука Дончич отказа да се предаде и поведе Далас за първи успех срещу Голдън Стейт

Далас постигна първа победа във финала на Западната конференция на НБА, налагайки се над Голдън Стейт със 119:109. Въпреки това обаче Маверикс изостава в общия сблъсък с 1:3, като на съперника му трябва само още един успех, за да продължи напред.

Лидерът на Далас Лука Дончич вдъхнови тима за победата, като само една асистенция го лиши от това да завърши мача с "трипъл-дабъл". Словенецът отбеляза 30 точки, спечели 14 борби и остана с 9 асистенции.

Реджи Бълок успя да вкара рекордните за него във финалите 6 стрелби от трите точки от общо 20 за Далас. Защитата на домакините успя да ограничи звездния тандем на Голдън Стейт Стеф Къри и Клей Томпсън, които вкараха общо 32 точки.

Далас имаше голямо предимство във втората и третата част на мача, които бяха отделени от повече от 20 минути пауза, след като покривът на залата "Американ Еърлайнс Сентър" прокапа заради поройния дъжд над Далас.

Далас успя да поведе с 29 точки, което се оказа достатъчно, въпреки финалния натиск на Голдън Стейт.

Фини-Смит завърши с 23 точки за Далас, Джейлън Брънсън - с 15, а Макси Клебер - 13.

Къри бе най-резултатен за Уориърс с 20 точки и 8 асистенции. Джонатан Къминга вкара 17 точки за тима в края, Джордан Пуул завърши с 14, а Моузес Мууди - с 10.