Рулетката на дузпите изпрати Купата на БФС при Септември (U16) и остави ЦСКА - София с празни ръце

Септември (София) U16 спечели Купата на БФС след драматичен успех на дузпи над връстниците си от ЦСКА - София. Редовното време завърши при нулево равенство и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

При тях по-точни се оказаха символичните домакини, които реализираха 4 пъти от бялата точка, докато "червените" преодоляха противниковия страж 3 пъти.
Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като тимът на Септември беше по-активен преди почивката, докато възпитаниците на Стоян Ангелов поеха инициативата през втората част. В редовните 90 минути не падна гол, а при дузпите ЦСКА - София изглеждаше много близо до триумфа.

Септември пропусна третото и четвъртото си изпълнение и "червените" докосваха Купата с едната ръка. След това обаче последваха три поредни пропуска от страна на символичните гости и така трофеят отиде за отбора, воден от Светослав Петров.
Двубоят на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" бе предаван пряко по Sportal.bg и Sportal TV.

20 У16 Финал Септември - ЦСКА - София

Септември стигна дотук след като отстрани последователно Берое, Дунав (Русе) и Левски.
По пътя си към финала "червените" се справиха с Ботев (Враца), Ботев (Пловдив) и Спартак (Плевен). Това бе втори пореден сблъсък за трофея за тях в тази възрастова група. Миналата година ЦСКА - София отстъпи на Славия с 0:2.

Още в първата минута Септември беше близо до това да открие резултата, след като стражът на символичните гости увисна при центриране отдясно, но от самата голлиния футболист на ЦСКА - София изчисти топката.

Малко преди да измине четвърт час игра Петър Миленов направи добър пробив в наказателното поле на "червените" и нанесе силен изстрел, който обаче попадна в обсега на Габриел Петковски.

В 20-ата минута Илиян Димитров се оказа най-съобразителен в противниковото наказателно поле и стреля, но кълбото отиде право в ръцете на вратаря.

До края на първото полувреме динамиката се запази, но липсваха положения пред двете врати.

Тимът, воден от Светослав Петров, започна по-активно след почивката, но така и не успяваше да намери пътя към гола.

Постепенно ЦСКА - София пое инициативата, а в 60-ата минута играч на символичните гости направи страхотен пробив по десния фланг и отправи коварен удар, но стражът на Септември внимаваше и се намеси.

До края на редовното време двата отбора бяха равностойни, а футболистите на столичните отбори не създадоха нищо по-интересно и така победителят трябваше да бъде определен с дузпи.

При тях двата отбора не сбъркаха при първите си две изпълнения. Последва пропуск на Септември, след което "червените" поведоха с 3:2. Александър Кавръков отново сгреши за символичните домакини и ЦСКА - София бе само на една дузпа от трофея. Момчетата на Стоян Ангелов пропуснаха две възможности за крайния успех, а когато Септември поведе с 4:3, Димитър Петров пропусна шестата дузпа за "червените" и Купата на БФС се изплъзна от ръцете им.

Септември (U16) 4:3 (0:0 в редовното време) ЦСКА - София (U16)

4:3 Димитър Петров (пропуск)

Септември (София) U16: 72. Александър Андреев, 15. Ивайло Иванов, 13. Кобрат Йонашчъ, 14. Дарио Пашев, 17. Николай Стойчев, 5. Михаил Полендаков, 20. Теодор Райков, 10. Валентин Доцев, 7. Антонио Попов, 8. Петър Миленов, 11. Андриян Лазаров

Треньор: Светослав Петров

ЦСКА - София U16: 1. Габриел Петковски, 2. Димитър Христов, 3. Светозар Евтов, 21. Радослав Узунов, 5. Тодор Цонев, 6. Димитър Петров, 7. Илиян Димитров, 9. Христослав Ячев, 10. Кирил Георгиев, 11. Александър Кожухаров, 20. Венцислав Иванов

Треньор: Стоян Ангелов

Снимки: Борислав Трошев