Антов и Монца са все по-близо до Серия "А"

Отборът на Монца е с още една крачка по-близо до класиране за Серия "А". "Бинанкоросите" спечелиха с 2:1 и реванша от 1/2-финалния плейоф за влизане в елита срещу Бреша и с общ резултат 4:2 продължават напред към финала.

Българският защитник Валентин Антов също взе участие в днешната среща. Той се появи в игра в 82-ата минута на мястото на Лоренцо Пирола.

Двубоят не тръгна добре за домакините, които първи получиха гол в своята врата. Още в 7-ата минута Матео Трамони откри резултата за Бреша.

Монца обаче се окопити през второто полувреме и направи пълен обрат. Леонардо Манкузо възстанови равенството в 70-ата минута, а в 94-ата Марко Д'Алесандро донесе и успеха на своя тим.

Така Монца вече е на финалния плейоф, където ще има за съперник отбора на Пиза, който пък отстрани по пътя си Беневенто. Победителят ще бъде определен в два мача на разменено гостуване на 26 и 29 май. Монца е домакин на първия двубой, а Пиза на реванша. Победителят ще играе в Серия "А" догодина.