Лийдс се спаси след драматичен успех срещу Брентфорд

Лийдс ще играе в Премиър лийг и през следващия сезон, след като в последния кръг йоркширци победиха с 2:1 като гост Брентфорд, а по същото Бърнли загуби от Нюкасъл. Така Лийдс остана с три точки над зоната на изпадащите, където се намираше преди последния кръг. Рафиня даде аванс на гостите с гол от дузпа. Серхи Канос изравни в 78-ата, но само две минути след това бе изгонен заради втори жълт картон. В четвъртата минута на добавеното време Джак Харисън донесе победата на тима на Джеси Марч.

В състава на Брентфорд имаше една промяна. Витали Янелт започна вместо Кристиан Ньоргор. Понтус Янсон стартира срещу бившия си клуб, Кристиан Ериксен също бе титуляр, като според мнозина това може да е и последният му мач с екипа на „пчеличките“. В състава на Лийдс също имаше една корекция – младият Сам Грийууд замени Метеуш Клих.

В 20-ата минута йоркширци си помислиха, че са повели в резултата, след като Гелхарт прати топката в мрежата, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради тънка засада. Малко след това обаче стана ясно, че Нюкасъл вече води на Бърнли, което означаваше, че в класирането на живо към този момент Лийдс бе над чертата.

В 55-ата минута Давид Рая сгреши фатално и подаде топката право на Рафиня, след което стражът на Брентфорд фаулира бразилеца в наказателното поле – дузпа за Лийдс. Самият Рафиня изпълни безкомпромисно, давайки аванс на гостите. Канос изравни в 78-ата минута, когато засече с глава центриране на Дасилва. Голмайсторът получи жълт картон заради начина, по който отпразнува попадението си, а две минути след това получи втори такъв заради нарушение срещу Рафиня и напусна принудително. В 94-тата минута удар на Джак Харисън от далечна дистанция рикошира и влезе във вратата на Рая за крайното 1:2.