Брайтън разби надеждите на Уест Хам след обрат

Брайтън разби надеждите на Уест Хам за класиране в Лига Европа и го победи като домакин с 3:1 в последния кръг на Премиър лийг. Играчите на Греъм Потър бяха принудени да правят обрат през втората част, след като се оттеглиха с гол пасив на почивката. Единственият гол за лондончани бе дело на Микаел Антонио (40’), а точни за домакините бяха Джоел Велтман (50’), Паскал Грос (80’) и Дани Уелбек (90’).

Двата тима не предложиха особено атрактивна първа част и така и не успяваха да създават особени опасности пред двете врати. “Чуковете” поведоха в 40-ата минута благодарение на своя голмайстор Микаел Антонио, който реализира попадение със страхотен удар извън наказателното поле.

Брайтън успя да изравни пет минути след началото на втората част, когато центриране отляво бе овладяно от Соли Марч в наказателното поле, а той подаде към Велтман, който със силен удар направи 1:1.

“Чайките” имаха отлична възможност да поведат в резултата няколко минути по-късно, когато прекрасно двойно подаване даде възможност на Дани Уелбек да се прокрадне в наказателното поле и да прати топката на сантиметри от лявата греда на Фабиански. Играчите на Греъм Потър добавиха и трето попадение на своята сметка в добавеното време, когато Дани Уелбек се разписа с глава за 3:1.

С тази загуба Уест Хам зае седмото място в класирането на Премиър лийг с 56 точки и догодина ще играе в Лигата на конференциите. От своя страна Брайтън събра 51 точки е на 9-о място в крайното класиране на английското първенство.

Снимки: Gettyimages