Изключителна драма реши титлата в Премиър лийг, Тотнъм е в ШЛ, а Ман Юнайтед се добра до ЛЕ след загуба

Завършиха изключително драматичните двубои от последния кръг в Премиър лийг. Манчестър Сити се поздрави с четвъртата си титла на Висшата лига, след като успя да направи невероятен обрат от 0:2 до 3:2 в рамките на шест минути, за да събере 93 точки. Ливърпул също успя да постигне победа с 2:1 след обрат на Уулвърхамптън, които бяха успели да излязат напред още във втората минута.

Втората голяма битка за за последния ден в английското първенство и се класира за Шампионската лига, след като разби Норич като гост с 5:0. Все пак големият съперник на “шпорите” - Арсенал също постигна убедителна победа с 5:1 над Евертън, но тя не бе достатъчна за място в ШЛ и те ще играят в Лига Европа.

Манчестър Юнайтед се класира също много драматично за мястото си в ЛЕ, след като допуснаха загуба с 1:0 в гостуването си на Кристъл Палас, но Уест Хам също загуби като гост на Брайтън и "червените дяволи" събраха 58 точки, а "чуковете" 56.

Не по-малко атрактивна бе и битката на дъното, където Бърнли все пак се прощава с Премиър лийг и след домакинска загуба от Нюкасъл с 2:1 остана на 18-ото място с 35 точки, а над "чертата" "изплува" Лийдс, който надделя с 2:1 в гостуването си на Брентфорд и събра 38 точки.

Снимки: Gettyimages