Съндърланд спря кошмара и се завърна в Чемпиъншип

След четири годинив Лига 1 Съндърланд успя да спечели финалния плейоф срещу Уикъмб с 2:0 и догодина ще играе в Чемпиъншип. Двете попадения в полза на победителите бяха дело на Елиът Ембълтън в 12-ата и Род Стюърт в 79-ата минути. “Черните котки” поведоха още в 12-ата минута, когато разиграха бързо в централната част на терена, след което топката бе поета от Елиът Ембелтън, който напредна и стреля силно, а топката влетя в мрежата на Уикъм след доста неумела намеса на Дейвид Стокдейл за 1:0.

Второто полувреме започна с по-добра игра на Уикъмб, които се опитаха да наложат известен натиск в търсене на изравнителен гол. Второто попадение за Съндърланд падна десетина минути преди края на редовното време, когато Род Стюърт получи в наказателното поле, справи се със защитник и с плътен удар покачи резултата на 2:0. По-малко от пет минути по-късно Съндърланд можеше да вкара и трето попадение, но страхотен пробил на Робъртс завърши с неточен изстрел.

В добавеното време страхотен пропуск направи и Джак Кларк, който озовал се очи в очи със Стокдейл пропусна. Така след четири поредни опита след изпадането си, Съндърланд отново се завръща във второто по-сила ниво на английския футбол. Освен "Черните котки", който са шесткратен шампион на Англия, от новия сезон в Чемпиъншип се изкачват още отборите на Уигън и Родъръм, които завършиха на първо и второ място в дивизията. За последно Съндърланд игра във Висшата лига на Англия през сезон 2016/17.

Снимки: Gettyimages