Къри и Уориърс приспаха Далас след страхотен обрат

Отборът на Голдън Стейт Уориърс направи още една крачка към достигането до първи финал в НБА от три години насам. Възпитаниците на Стив Кър се съвзеха от 19-точков пасив в края на първото полувреме по пътя към обрат с крайното 126:117 (25:32, 33:40, 25:13, 43:32) над Далас Маверикс в мач №2, който се проведе тази сутрин в “Чейз Сентър”. По този начин “воините” спечелиха първите си две домакинства и излязоха напред в общия резултат с 2-0 победи във финала на Западната конференция.

Маверикс влязоха в мача с много енергия и високо темпо, като само за шест минути игра момчетата на Джейсън Кид отбелязаха 23 точки спрямо 8 за своя съперник, отваряйки си двуцифрена преднина още в средата на първата четвърт. Благодарение на Лука Дончич, Джейлън Брънсън и Лука Дончич авансът на тексасци се покачи на 19 точки при 48:67 в края на първото полувреме, но 15-минутната почивка повлия отлично на домакините от Сан Франциско, които излязоха преобразени на терена, смъквайки своя дефицит на само две точки при 83:85.

Тройка на Ото Портър-младши пък донесе първата преднина в мача на “воините” в самото начало на решителния период, а след това Кевон Лууни, Клей Томпсън и Стеф Къри също се отличиха с важни отигравания, за да изведат отбора си напред в резултата с 2-0 победи, фиксирайки крайното 126:117 в своя полза.

Стеф Къри завърши с 32 точки, 8 борби и 5 асистенции за победата на ГСУ. Джордан Пуул се включи с 23 точки и 5 завършващи подавания от пейката, Кевон Лууни приключи с 21 точки и 12 борби, Андрю Уигинс вкара 16, Клей Томпсън добави 15 точки, а Ото Портър-младши наниза 11 точки и хвана 7 борби.

Лука Дончич бе голямата фигура за Далас със своите 42 точки, 5 борби и 8 асистенции. Джейлън Брънсън също изнесе силен мач с 31 точки, 7 овладени топки и 5 завършващи подавания, Реджи Бълок вкара 21 точки, от които 6 тройки, а Дориан Фини-Смит се разписа с 10 точки и 8 борби.

Снимки: Gettyimages