Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

Бостън изравни серията срещу Маями след впечатляваща победа

Джейсън Тейтъм вкара 27 точки, а Маркъс Смарт и Джейлън Браун добавиха по 24 за победата на Бостън Селтикс като гост на Маями Хийт със 127:102 във втория мач от финала на Източната конференция в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Така резултатът е 1-1 победи, играе се до четири успеха от седем срещи. Третият мач е в събота в Бостън.

Смарт се доближи до "трипъл-дабъл", след като добави към статистиката си 12 асистенции и 9 борби. Грант Уилямс се оттече с 19 точки за тима на Бостън, който направи серия от 17:0 в края на първата четвърт.

Бостън поведе със 70:45 на почивката, което е най-голямата преднина за тима на полувреме в плейофен двубой от 2009 година насам срещу Чикаго.

За Маями Джими Бътлър записа 29 точки за 32 минути на паркета. Гейб Винсънт и Виктор Оладипо се отличиха с по 14 точки, а с 11 завърши Тайлър Херо.