Кен Блок на планинско с розово Порше

Американската звезда Кен Блок планира да се бори за първото място в генералното класиране на най-известното планинско състезание в света “Пайкс Пийк”, като за целта ще стартира със специално създаден за целта автомобил.

Колата получава името Hoonipigasus, като в него са вложени интересни елементи - запазената марка на Блок Hoonigan, pig е отдаване почит на “Розовата свиня” на Порше от Льо Ман и естествено, присъства и митичния Пегас.

Самият автомобил е изключително интересен - създаден е от Hoonigan Racing Division и BBi Autosports. И като предишните състезателни коли, подготвени от BBi Autosports за “Пайкс Пийк” е Порше. В случая става въпрос за автомобил с тръбна форма, чийто форми напомнят класическо 911, но под каросерията се крие прототип със средноразположен двигател, задвижване на четирите колела и мощност 1400 конски сили, идващи от дериват на 4-литров 6-цилиндров боксер на германската марка. Теглото му е изключително ниско - 998 килограма.

Автор на цветовата схема е графити художникът Тревър “Трабъл” Андрю, който се е спрял на розовото, както стана дума - в памет на 917/20 от Льо Ман 1971, а на борда се появяват изображенията на Mobil 1  и Hoonigan плюс това на Пегас - на традиционното си място при някои от състезателните коли на Порше.

Блок ще преследва победата в генералното класиране на “Пайкс Пийк”, както и рекорда на трасето от 7:57.148 минути, поставен от електрическия прототип Фолксваген ID.R.

Планинското състезание “Пайкс Пийк” ще се проведе на 26 юни.