Стал и Чорбаджийски се добраха до изстрадано реми

Отборът на Стал (Миелец) се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Шльонск (Вроцлав). Двубоят бе от 33-тия кръг на полската Есктракласа. Българинът Божидар Чорбаджийски бе титуляр за домакините, но бе заменен в 65-ата минута.

Шльонск поведе рано в мача. В 16-ата минута Роберт Пих порази вратата на съперника за 0:1.

Драмата обаче настъпи в добавеното време. В 92-рата минута гостите останаха в намален състав, след като

Виктор Гарсия получи втори жълт и червен картон. В 95-ата минута Стал се добра до точката с попадение на Матеуш Матрас.

След това равенство Стал се намира на 13-тото място с 37 точки. Шльонск пък се намира точно над чертата на 15-ата позиция с 35 точки.