Ман Сити сбърка срещу Уест Хам, но държи развръзката в свои ръце

Манчестър Сити завърши наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хам, въпреки че изоставаше с два гола след първото полувреме. "Чуковете" водеха на почивката след два гола на Джаред Боуен (24, 45). През второто полувреме "гражданите" се върнаха в мача с гол на Джак Грийлиш в 49-ата минута, а след автогол на Владимир Цоуфал резултатът бе изравнен. Четири минути преди края Риад Марез пропусна дузпа.

Отборът на Пеп Гуардиола има нужда от победа в последния кръг при домакинството си на Астън Вила, за да стане шампион. В момента "гражданите" имат преднина от 4 точки пред Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко. Уест Хам пък изостава на 2 точки от Манчестър Юнайтед в битката за шестото място, което дава право на участие в Лига Европа.

"Чуковете" знаеха, че съперникът им ще владеее топката в големи периоди, което се случи от началото на срещата. Те обаче бяха готови да разчитат на отличните си контраатаки и още в третата минута организираха такава. Центриране на Боуен бе избито от Едерсон в ъглов удар, след който Доусън бе непокрит, но ударът му с глава мина над вратата.

Отборът на Гуардиола имаше предимство и почти не даваше топката на домакините, но без да създава положения. В 16-ата минута при едно центриране Фабиански изпусна топката, но Грийлиш не успя да се възползва. Малко по-рано имаше съмнения за нарушение на Зума срещу Жезус в наказателното поле.

Ситуациите пред вратата на Уест Хам зачестиха. Грийлиш не успя да засече топката с глава и пропусна добра възможност. След това удар на Родри бе отклонен и топката мина над вратата. Точно, когато "гражданите" увеличаваха натиска, Джаред Боуен бе изведен великолепно зад защитата, мина покрай Едерсон и прати топката в мрежата.

Тимът на Дейвид Мойс отлични изпълняваше плана си за мача, а след гола започна по-често да играе с топката и да опитва да притесни съперника. Манчестър Сити имаше проблеми да намери пролуки в защитита на лондончани. В 36-ата минута Жезус намери пространство за изстрел и топката мина близо до дясната греда на Фабиански. Малко по-късно бразилецът финтира на два пъти в наказателното поле и стреля, но Зума блокира удара.

Гостите отново започнаха да натискат, но в моментите, в които Уест Хам взимаше топката, успяваше да създаде сериозни проблеми на защитата на Сити. Микаел Антонио на няколко пъти успя да задържи кълбото и да пробие, въпреки че бе сам в полето на съперника. В края на първото полувреме ново подаване зад отбраната изведе Боуен, който отлично напредна и с прецизен удар за втори път преодоля Едерсон.

Отборът на Гуардиола излезе силно мотивиран за втората част и бързо намали резултата с известна доза късмет. Топката стигна до Грийлиш в наказателното поле, той стреля, кълбото се отклони в Доусън и не остави шансове на Фабиански. Натискът на Сити бе сериозен и защитата на "чуковете" бе поставена под сериозно напрежение. Грийлиш имаше още две възможности, но стреля неточно с глава, а при другия опит ударът му бе блокиран.

Следващият шанс се откри пред Бернардо Силва, но Фабиански направи добро спасяване, а след това Зума успя да изчисти. След час игра Уест Хам можеше да стигне до нов гол след неразбирателство между Лапорт и Едерсон. Бранителят отклони топката настрани покрай излезлия вратар, но кълбото отиде далече от вратата. След това то се озова в Боуен, който напредна в наказателното поле и стреля във външната страна на мрежата.

В 65-ата минута Антонио направи голям пропуск след грешка на Фернандиньо. Бразилецът върна топката назад без да осъзнава, че нападателят е между него и вратаря. Антонио беше сам срещу Едерсон, но опита да го прехвърли и прати топката над вратата. Този пропуск бе наказан три минути по-късно, след като центриране от фал бе отклонено от Цоуфал в собствената му врата и "небесносините" изравниха.

Фабиански трябваше да се справя с удари на Кансело и Родри, но в 75-ата минута Уест Хам бе близо до гол. Центриране на Антонио бе отклонено и топката се озова на крака на Боуен. Той стреля, но топката се отклони в Лапорт и мина покрай вратата. Малко след това в игра се появи Марк Нобъл под бурните аплодисменти на публиката. Капитанът на "чуковете" влезе за последния си мач за Уест Хам на "Лондон Стейдиъм". Халфът се отказва от футбола след края на сезона.

Манчестър Сити имаше великолепна възможност да стигне до пълен обрат и да си тръгне с трите точки. Габриел Жезус бе повален в наказателното поле от Доусън. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но след разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа. Риад Марез обаче пропусна от бялата точка. Фабиански изби удара му и запази равенството.

УЕСТ ХАМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:2
1:0 - Боуен (24)
2:0 - Боуен (45)
2:1 - Грийлиш (49)
2:2 - Цоуфал (69-авт)

Снимки: Gettyimages