Загорец гледа към второто място след рутинна победа срещу Саяна

Загорец победи Саяна у дома с 2:0 в дербито на 32-рия кръг на Югоизточната Трета лига. Тимът от Нова Загора бе по-добрият на терена през всичките 90 минути и съвсем заслужено се поздрави с успеха.
Двубоят бе предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

И двете попадения в срещата паднаха след почивката. Иван Стоянов откри резултата в 65-ата минута, а само 120 секунди по-късно Пламен Иванов покачи на 2:0.

Саяна записа трети пореден шампионатен мач без победа (2 загуби, 1 равенство), но въпреки това хасковлии остават на второ място във временното класиране. Тимът вече загуби дори теоретични шансове за първата позиция, след като изостава от лидера Крумовград с 11 точки при оставащи два кръга до края на първенството.

Загорец е трети и се доближи само на 3 точки от днешния си съперник.

Домакините започнаха по-активно, като в първите минути създадоха напрежение пред противниковата врата, но така и не успяха да стигнат до попадение.

В 20-ата минута Иван Стоянов намери много добре Пламен Иванов в наказателното поле, който стреля от въздуха, но стражът на Саяна се намеси.

23 Загорец (Нова Загора) - Саяна (Хасково)

Малко преди да измине половин час игра отново Пламен Иванов засече центриране от корнер, но ударът му срещна напречната греда.

В 39-ата минута Иванов беше близо до това да реализира фантастичен гол. Нападателят опита акробатичен удар, който профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

Загорец не спираше да създава опасности пред противниковата врата, а към края на полувремето Сава Савов се оказа на добра стрелкова позиция. Играчът обаче заложи на силата и изпрати кълбото над целта.

Малко след като измина час игра Добромир Димитров бе на точното място в пеналтерията, за да засече топката с глава, но изсрелът му с глава мина покрай вратата.

В 65-ата минута домакините откриха резултата. Опитният Иван Стоянов показа индивидуална си класа и хладнокръвно преодоля противниковия страж.

120 секунди по-късно футболистите на Загорец бързо изпълниха пряк свободен удар и хванаха защитата на Саяна неподготвена. Пламен Иванов бе изведен сам срещу Владимир Койнов и покачи на 2:0.

През второто полувреме липсваха сериозни положения пред двете врати и не паднаха нови попадения.

ЗАГОРЕЦ 2:0 САЯНА

1:0 Иван Стоянов (65)
2:0 Пламен Иванов (67)

ЗАГОРЕЦ: 86. Евгени Караманов (К), 2. Адриан Гиргинов, 20. Александър Хардалов, 23. Добромир Димитров, 73. Иван Иванов, 6. Ивелин Иванов, 8. Милен Митев, 33. Николай Янков, 7. Пламен Иванов, 16. Сава Савов, 14. Хайри Мехмед

САЯНА: 13. Владимир Койнов, 11. Станислав Дечев, 6. Бейсим Бейсим, 5. Ефе Али, 23. Йордан Николов, 77. Митко Плахов (К), 10. Вълчан Чанев, 17. Бончо Панев, 20. Стилян Бръмчев, 8. Васил Колев, 14. Спас Милушев

Снимки: Владимир Иванов